2006-2010


2006

Torsdagskoncerten:

Dorthe Kollo, Bjørn Tidmand, Birthe Kjær, Gemalerne

 

Børnenes fredag: Onkel Jes, Ann & Aberne.

 

Open Air Concert:

Shu-bi-dua, D-A-D, Jokeren, Zididada, Sweet Glam Jam,

Carpark North, Gnags, Spar2, Michael Falch, Bryan Adams Jam.

Konferencier: Onkel Jes

 

Bøgescenen:

Gang i pæren, Pink Ego Box, Powderhog, Damage Inc.

Kastor, Popnitz, Blank.

Konferencier: De To

 

2007

Torsdagskoncerten:

Keld & Hilda, Richard Ragnvald, Klaus & Servants

 

Børnenes fredag: Tigermand show, Mek Pek

 

Open Air Concert:

Dodo & the Dodos, Nik & Jay, Pretty Maids, Big Fat Snake  

Danser Med Drenge, Back In Black, Johnny Madsen, Infernal,

Spar2, Poul Krebs     

Konferencier:Brdr. Total 

 

Bøgescenen:

Ale Band, Joe Ordinary, Sweet Glam Jam, Never2late,

Superloo, Terminal, Popnitz, Powderhog

Konferencier: De To

 

  

2008

30 år''s jubilæum.

Torsdagskoncerten:

Neighbours, Anne Dorte Michelsen, Louise Støjberg,

Sidsel Maria Michelsen, Westcoast Gospel Voices

 

Børnenes fredag: Tigermands Show - Rockpiraterne

 

Open Air Concert:

Volbeat, Dúné, Shu-bi-dua, Outlandish, One-Two,Gnags

Infernal, Spar2, Zididada, Die Herren

Konferencier: Brdr. Totals uforudsigelige konferencierduo

 

Bøgescenen:

Sweet Glam Jam, Jacob Andersen m/ Band, Exploding Boy

Popnitz, Nano, In Every Aspect, Den Røde Baron

Us and Them, Mikkel Schack Band

Konferencier: De To

  

2009

Torsdagskoncerten:

Neighbours, Trine Gadeberg, Louise Støjberg,

Sidsel Maria Michelsen, Westcoast Gospel Voices, Fanø Pipes

 

Børnenes fredag: Tigermands Show

 

Open Air Concert:

Dodo & The Dodos, Back in Black, Bryan Rice,

Big Fat Snake

Danser med Drenge, Ida Corr, Johnny Madsen, Lars Lilholt Band,

Carpark North, Nik & Jay

Konferencier: Jan Svarrer

 

Bøgescenen:

Never 2 Late, Exploding Boy, Terminal, Sweet Glam Jam

Byhr, Den Røde Baron, Nano, Powderhog, Popnitz.

Konferencier: Backstage Crew

  

2010

Torsdagskoncerten:

Teaterkonceren Four Jacks, men Peder Kragerups trio

Stig Rossen, Jesper Lohmann, Jesper Asholt, Keld Heick

 

Børnenes fredag: Tigermands Show

 

Open Air Concert:

Zididada, Michael Jackson Tribute, Magtens Korridorre, Thomas Helmig

Shubidua, Celina Ree, Rammstein Jam, Hej Matematik, The Blue Van, Kim Larsen og Kjukken,

Konferencier: Jan Svarrer

 

Bøgescenen:

Scarlet and the Goldfilters, DAD jam, Sweet Glam Jam

Hit med 80''erne, Byhr, BIT-band, Terminal, Popnitz.

Konferencier: Backstage Crew